Novinky 

Ceny za umělecko-sportovní počiny byly rozdány a první ročník výstavy Art Grand Slam byl zahájen
Organizátoři výstavního projektu Art Grand Slam otevřeli 15. února v prostorách SmetanaQ Gallery výstavu Uvnitř pohybu a poprvé předali nové kulturní ceny za současné umělecko-sportovní počiny. Oceněnými umělci a projekty v šesti kategoriích se stali Bratři v tricku za jejich Běžkařskou odyseu (divadlo), Martin Kafes33 Hirth za basketbalové hřiště v Písku (veřejný prostor), Matěj Skalický (fotografie), Jakub Janovský (výtvarné umění), dokument Případ Modrý režiséra Romana Vávry (film) a Petr Volf za publikaci Sochař pohybu Zdeněk Němeček (literatura). Samotná výstava je návštěvníkům otevřena do 17. března. Foto: Adam Mráček 


Novým partnerem výstavy Art Grand Slam - Uvnitř pohybu se stala firma F.H.Prager. Děkujeme! 
První várka F. H. Prageru vykvasila v roce 2010. V roce 2019 firmu koupila od původních majitelů parta nadšenců pod záštitou inkubátoru Kofoly a od té doby makali na tom, aby pro vás dokázali sériově vyrábět ten nejlepší řemeslný cider v Čechách. Nyní přidali do portfolia nápojů populární kombuchu a do budoucna jej plánuji rozšiřovat i o další fermentované nápoje. Ať už to jsou recepty dlouho zapomenuté historií, nebo třeba ještě ani neexistují, budou hledat ty nejzajímavější chutě a nápady...

Designová cena pro vítěze nominovaných kategorií k projektu Art Grand Slam, vznikla ve spolupráci s firmou LASVIT ve sklárně AJETO. 
Design ceny navrhla studentka ateliéru Sklo na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, Hana Vopravilová, pod vedením Marcela Mochala. Děkujeme moc za spolupráci a na ceny se můžete těšit v rámci vernisáže 15.2. 2024 ve SmetanaQ Gallery. 


Vyhlašujeme tři vítěze Open Callu, kteří se zúčastní výstavy v pražské SmetanaQ Gallery a následně v Českém centru Paříž, při příležitosti Olympijských her 2024.
Kurátor výstavy Art Grand Slam - Uvnitř pohybu - Petr Vaňous vybral tři umělce, kteří se přihlásili se svými díly do Open Callu a jejichž díla reflektují téma výstavy. Jeden/a z nich, kterého/kterou představíme 15.2. 2024 ve SmetanaQ Gallery, se zúčastní rezidenčního pobytu v Paříži.

Veronika Čechmánková - Dialogue with the Previous, video
Tereza Sikorová a Tomáš Moravanský - Dead in the Pool, video
Lukáš Slavický - Glory Glory, malba, video

Jednotlivé umělce a umělkyně průběžně blíže představíme a všem velmi gratulujeme!
Avšak ani ostatní umělci a umělkyně, kteří se přihlásili do Open Callu, nemusí být smutní. Brzy pro ně zveřejníme další výzvu spojenou s projektem!


Jsme velmi rádi, že hlavním partnerem Open Callu se nově stala nekonvenční značka CUPRA, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě. Pro tři vybrané vítěze Open Callu připravila speziální ocenění, které předá na slavnostním vyhlášení 15.2.2024 ve SmetanaQ Gallery. Brzy zveřejníme novinky ve spolupráci se značkou CUPRA, spojené s Open Callem. 
www.cupraofficial.cz
 

Všem zapojeným umělcům*kyním moc děkujeme za přihlášení do Open Callu výstavního projektu Art Grand Slam - Uvnitř pohybu. Všechna přihlášená díla byla skvělá a nebylo jednoduché výběr zúžit. Zatím vám představujeme 12 děl od umělců*kyň, které kurátor Petr Vaňous vybral do užšího finále. Kteří tři umělci či umělkyně budou vybraní na výstavu se dozvíte v dalším týdnu, tak se můžete těšit.  Více o autorech a jejich dílech ZDE 


KONEC OPEN CALLU 

Děkujeme všem umělcům a umělkyním za účast v Open Callu pro výstavní projekt Art Grand Slam - uvnitř v pohybu. Sešlo se nám více jak 100 přihlášek, z kterých je co vybírat.
20.11. zveřejníme 12 umělců, které vybere kurátor výstavy a kteřé postoupí do finále. 27.11. zveřejníme již tři výherce, kteří se zúčastní výstavy ve SmetanaQ a následně v Paříži. Mohou se těšit také na další ceny, které zveřejníme brzy. 


OPEN CALL PRODLOUŽEN
DO 14. 11. 2023

Moc děkujeme všem umělkyním a umělcům, kteří se přihlásili do Open Callu v původním termínu. Vysoký počet přihlášek a jejich kvalita je velmi potěšující. Avšak vzhledem k většímu zájmu o prodloužení možnosti odevzdat přihlášky na Open Call výstavy Art Grand Slam - Uvnitř pohybu, prodlužujeme termín odevzdání do 14. 11. 2023, 23:59. Do Open Callu můžete přihlásit nejen hotová díla, ale i jejich návrhy s popisem nebo skicami chystaného díla. Více informací k tomu, jak se na Open Call přihlásit, naleznate na stránce "Open Call přihláška".